رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تلاش می‌شود بودجه پروژه‌های نیروگاه اتمی بوشهر برای حل مشکلات این پروژه‌ها تامین و تصویب شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو، از پایداری کامل شبکه آب و برق مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان که بر اثر زلزله دچار مشکل شده بود، خبر داد.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران می‌گوید: مازوت‌سوزی معلول سیاست‌هایی است که در سال‌های اخیر نسبت به حامل‌های انرژی اعمال شده است. قرار بود از زمان برنامه سوم توسعه قیمت‌های حامل‌های انرژی به صورت پلکانی افزایش یابد، ولی چنین نشد. نرخ سرمایه‌گذاری در این صنعت بسیار پایین است و باید تعرفه‌گذاری‌ها اصلاح شود.

مجری طرح تولید پراکنده و انرژی‌های نو شرکت توانیر گفت:ما بر اساس قرارداد موجود بین نیروگاه‌های تولید برق پراکنده و شرکت‌های برق منطقه‌ای به عنوان فروشنده و خریدار برق فعالیت می‌کنیم و این قرارداد است که چهارچوب فعالیت را مشخص می‌کند. طبیعتا ۲ طرف این قرارداد باید نسبت به تعهدات نوشته شده خود پایبند باشند. طبیعتا در این نوع قرارداد‌ها امکان فروش برق به شیوه‌های دیگر تعبیه نشده است و ما انتظار داریم نیروگاه‌ها بر اساس تعهدات خود، تولید برق را انجام داده و آن را به فروش برسانند.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: طی روز‌های گذشته هیچ گونه حمله سایبری به شبکه برق صورت نگرفته و ما آ‌مادگی لازم برای مقابله با حملات سایبری را داریم.

عضو سندیکای صنعت برق با انتقاد از عدم اجازه صادرات برق تجدیدپذیر‌ها به بخش خصوصی گفت: نیروگاه‌های تجدیدپذیر از اولویت دولت خارج شده است.

نیروی حجمی اپراتور برق در شرکت نصب و تعمیرات نیروگاه‌‎های حرارتی خوزستان جذب می‌شوند.

در پی قطعی‌های اخیر برق کاربران در شبکه‌های مجازی به ویژه توئیتر واکنش‌های جالبی نشان داده و به قطعی برق و مشکلات آن نگاه طنزآمیز داشته اند.

در راستای اتخاذ راهبرد شایسته گزینی و ایجاد فرصت‌های برابر مشاغل مدیریتی براساس دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران با رویکرد فراخوان عمومی، طی حکمی از سوی مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران، سرپرست جدید امور برق شمال ساری منصوب شد.

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت توانیر با بیان اینکه جامعه باید نسبت به انرژی احساس مسئولیت داشته باشد، گفت: ۹۰ درصد مردم از مشکلات موجود در صنعت برق اطلاعات جامعی ندارند.

رئیس ساتبا در خصوص روند خرید تضمینی برق در سال ۱۴۰۰ گفت: روال گذشته در این زمینه بدون هیچگونه خللی با توجه به منابع، تداوم خواهد داشت. تعدیل قیمت با توجه به شرایط، اشکالی داشت و موجب ضرر و زیان جبران ناپذیری می‌شد. برنامه‌ریزی ما سه پله کردن تعیین نرخ تعرفه است تا سالی سه بار اتفاق بیفتد و منابع از بین نرود، اما در سال آینده برای عقد قرارداد سرعت بخشی هم خواهد شد.

آموزش نصب جعبه فیوز ساختمان

جعبه فیوز از قسمت‌های مهم در برق ساختمان است که در داخل هر واحد ساختمانی نصب می‌شود، سرخط تمام مصرف کننده‌های یک واحد مسکونی از آن تغذیه می‌شود، و در نقشه‌های برق ساختمان آن را با علامت اختصاری DP نشان می‌دهند. جعبه فیوز‌ها در هر سایزی در بازار موجود است، در برق ساختمان بیشتر از نوع ۸ تایی تا ۱۲ تایی استفاده می‌شود.

بالا