رمز خود را فراموش کرده اید ؟

بازگشت دوباره آرش کردی به قدرت

با صدور حکمی توسط محمدحسن متولی زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توانیر، آرش کردی به عنوان مدیرعامل جدید برق منطقه‌ای تهران منصوب شد. کردی پس از دو سال دوری از سمت‌های مدیریتی در صنعت برق دوباره به قدرت برگشت.

وزیر نیرو با اشاره به انتصاب ۱۰۱ مدیر از طریق فراخوان گفت: در این فرآیند، افراد، صرفا” به اتکای توانمندی‌های خودشان معرفی، شناسایی و انتخاب می‌شوند و کارشان را آغاز می‌کنند. امسال هم چنین موفق شدیم این کار را توسعه دهیم و نه تنها در سطح مدیران عامل شرکت‌ها که در قالب دستورالعمل‌های ابلاغی در هفته‌های اخیر، همه شرکت‌ها موظف شدند برای همه مدیریت‌های خود حتی در شهرستان‌ها هم از این روش برای انتخاب همکاران خود استفاده کنند.

بنابر آمار ارائه شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور در دو ماه نخست سال جاری، ۱۰۲ نفر در کشور بر اثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه در تلاش هستیم تجهیزات فرسوده صنعت برق را تعویض کنیم، تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد از شبکه و ۲۶ درصد پست‌های برق استان خوزستان عمر بالای ۳۰ سال دارند که این مسئله به دلیل پیشرو بودن صنعت برق خوزستان در اجرای تاسیسات زیربنایی در سطح صنعت برق کشور است.

با صدور حکمی توسط مدیرعامل توانیر اولین مدیر عامل زن صنعت برق ایران به سمت مدیرعاملی شرکت توزیع برق استان هرمزگان معرفی و منصوب شد. قبل از این علیرضا رنجبر بعنوان سرپرست توزیع برق استان هرمزگان حضور داشت که حضور چندماهه اش حاشیه های زیادی به همراه داشت.

همزمان با دهمین هفته از پویش هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه نکا در استان مازندران با اعتباری بالغ بر ۳۳۵ میلیارد ریال توسط وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل توانیر گفت: در بخش ساز و کار‌ها یکی از مهم‌ترین پروژه‌های توانیر در بخش توزیع که شعار آشتی شبکه برق با شاخ و برگ درختان است، جایگزینی شبکه سیم‌های مسی با کابل‌های خودنگهدار بوده که استان خوزستان و استان خراسان شمالی در اجرای این پروژه پیشتاز هستند.

سامانه بیمه حوادث مشترکان برق شرکت توانیر امروز سه‌شنبه و در دهمین هفته از پویش هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

۴۰ پروژه صنعت برق استان خوزستان با حضور وزیر نیرو در مرکز پایش صنعت برق و از طریق ویدئوکنفرانس به‌صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

پروژه تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار در استان خراسان شمالی امروز سه‌شنبه و در دهمین هفته از پویش هرهفته الف ب ایران با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانسی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان از محل منابع ساز و کار‌ها به بهره‌برداری رسید.

در پی آتش گرفتن پست زمینی بلوار آیت الله مدرس در شهر رفسنجان، برق مشترکان برای ساعتی در این بلوار و خیابان‌های اطراف قطع شد.

دیریت عملیات بازار برق بورس انرژی ایران طی اطلاعیه‌ای نیروگاه‌های مجاز به عرضه برق در بورس انرژی را معرفی کرد. براساس این فهرست ۳۷ نیروگاه غیردولتی، ۲۴ نیروگاه دولتی، ۱۳ نیروگاه برق‌آبی در کنار نیروگاه اتمی بوشهر مجاز به عرضه برق در بورس انرژی ایران شدند تا عرصه رقابت در بورس انرژی به کارزاری نابرابر میان نیروگاه‌های خصوصی و دولتی بدل شود.

بالا