رمز خود را فراموش کرده اید ؟

با توجه به افشای خبر فارم ۱۷۵ مگاواتی چینی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در مجاورت خطوط انتقال و پست برق فرو کروم رفسنجان، با توجه به بکارگیری حداقل ۱۰۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ دستگاه بسیارراندمان پایین در آن فارم، با توجه به مصوبه اخیر وزارت نیرو در خصوص برق ماینینگ، مبلغ هر کیلو وات برق ماینینگ را در ۸ ماه غیر پیک سال ۴۸۲۵ ریال باطل بوده و تنها اداره این فارم ماینینگ (دیتا سنتر) با تعرفه صنعتی و کمتر از آن برای چینی‌ها مقدور می باشد.

توانیر اعلام کرد: طرح تعویض کولر‌های گازی پشت پنجره‌ای با کولر‌های گازی با راندمان بالا که تا سه ماه آینده در شورای اقتصاد مطرح می‌شود حدود هزار مگاوات صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از دستگیری اعضای باند ۱۸ نفره سارقان کابل و ترانس‌های برق واگن‌های قطار در تبریز خبرداد.

نتایج شمارش آراء چهاردهمین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران که در تاریخ ۱۸ تا ۲۰ آذر برگزار شد، با معرفی ۱۵ کاندید منتخب مشخص شد. ۱۰ نفر از ۱۵ نفر اعضای جدید هیئت مدیره انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران از مدیران صنعت برقی توانیر هستند.

سازمان مقررات ملی ساختمان نتایج آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸ را منتشر کرد. داوطلبان آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸ برای مشاهده نتایج آزمون خود می‌توانند به سامانه آزمون‌های ورود به حرفه قابل مراجعه نمایند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس گفت: ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های حرارتی استان هرمزگان ۳۲۵۰ مگاوات است که پیش‌بینی می‌شود این ظرفیت تا پایان امسال به ۳۵۵۷ مگاوات و تا افق ۱۴۰۴ به ۶۹۰۹ مگاوات افزایش یابد.

با حکم مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان، مدیر امور بهره برداری ناحیه کهگیلویه و بویراحمد این شرکت منصوب شد.

وزیر نیرو درباره وضعیت وزارت نیرو در بودجه سال ۹۹ گفت: در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی، اعتبارات در نظر گرفته شده برای وزارت نیرو حدود ۹ هزار میلیارد تومان است که در بخش آب نسبت به سال ۹۸ افزایش دارد. امیدواریم با تصویب لایحه و قانونی شدن آن بتوانیم پروژه‎‌های سال ۹۹ و نیمه ۱۴۰۰ را مطابق برنامه انجام دهیم.

فیلم/عجیب ترین خودروهای برقی جهان

این روز‌ها اکثر اتومبیل‌های برقی چهره‌هایی خشن و غضبناک داشته و نام‌های بزرگ صنعت خودروسازی جهان از آن‌ها برای نمایش ایده‌های جسورانه و آینده‌نگرانه خود برای ساخت اتومبیل‌های برقی استفاده می‌کنند. در ادامه ۱۰ طرح مفهومی برتر و زیبا از اتومبیل‌های برقی و آینده‌نگرانه را نشان خواهیم داده می‌شود.

منازل هزار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین تا ۲ سال آینده به سامانه‌های تولید برق خورشیدی مجهز می‌شود.

رییس مجلس با انتقاد از واگذاری نیروگاه‌ها به نهاد‌های غیر متخصص گفت: این موضوع در مغایرت با اصل ۴۴ قانون اساسی است و باید اصلاح شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: انرژی دریافتی از نیروگاه بادی منجیل نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافت.

بالا